Amiga Zambak Soğanı (2 adet)

  • DEPO-F17
  • TÜKENDİ
10,24
10,13
%1
Zambak Lilium Soğanı
Bakımı gayet kolay olan zambak çiçeklerinin doğada yaklaşık olarak 110 türü vardır.Saksıda,çiçek tarhlarında, bordürlerde rahatlıkla yetiştiriciliğini yapabilirsiniz.
  • Zambak Soğanı Dikim Zamanı:Şubat-Haziran Arası
  • Zambak Soğanı Dikim Derinliği:Soğanın sivri ucu yukarı bakacak şekilde, soğan çapının 2 katı derinliğe dikilebilir.Örneğin soğan çapı 2 cm ise dikim derinliği 4 cm olabilir.Dikimden sonra üstü kapatılmalı ve hemen sulama yapılmalıdır.
  • Zambak Soğanı Dikim Mesafesi:2-5 cm arasında olabilir.
  • Zambak Soğanı Dikim Yerleri:Genellikle bahçenin herhangi bir yerine (güneşli, gölgeli, yarı gölgeli alanlar, bordürler, teraslar, çitlerin etrafı veya ağaç altlarına vb…) dikilebilirler. Boyları kısa olanları önlerinde görüntülerini kapatacak herhangi bir engel olmaksızın, uzun boylu soğanları ise duvar önlerine veya bordürlerin arka kısmına gelecek şekilde dikilmeleri önerilir.Saksı içerisnde ev içerisinde, balkonda terasta yetiştirebilirsiniz.
  • Zambak Soğanı Gübrelemesi ve Sulaması :Çiçek döneminde fosfor ağırlıklı, diğer dönemlerde ise dengeli gübre kullanılarak gübreleme yapabilir.Gübreleme yaptıktan sonra mutlaka sulama yapınız.İç mekan içerisinde ise toprağı nemli tutacak şekilde sulama yapınız.Kışın soğan dış mekanda ise toprak kuru ise sulama yapabilirsiniz.Çiçek döneminde su ihtiyacı fazla olacağından,sulama sıklığı daha fazla olacaktır

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 10,13 10,13
2 5,32 10,63
3 3,64 10,93
4 2,78 11,13
5 2,27 11,34
6 1,94 11,64

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı