Geleneksel Kavun Tohumu (Kırkağaç 589) (100 gram)

Hızlı Kargolama Tatlı Kokulu Geleneksel Kavun Tohumu (Kırkağaç 589) Satışı Aynı Gün Kargo

  • DGFDGJU34
  • VAR
20,28
20,08
%1
Geleneksel Kavun Tohumu (Kırkağaç 589) Çeşit Özelliği


Bitkisi çok güçlü ve verimli bir kavun çeşididir. Meyveleri homojen oval şekilli kabuğu hafif karışık koyu benekli açık sarı renktedir. Meyvelerdeki şeker oranı yüksektir. Meyveler ortalama 2,5 - 3 kg. dır. Depolama kapasitesi çok iyidir. Küllenmeye karşı toleranslıdır. Geleneksel kırkağaç(589) kavun tohumu ve diğer sebze tohumu çeşitlerini Onlinebahcem.com üzerinden en uygun fiyatlar ve kargo seçenekleri ile 7/24 sipariş verebilir veya iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak telefon tohum siparişlerinizi verebilirsiniz.


Ekim Derinliği : 2 - 2,5 cm.
Sıra Üzeri Ekim Mesafesi : 50- 60 cm.
Sıra Arası Ekim Mesafesi : 150 - 200 cm.
Tahmini Çimlenme Günü : 8-10 Gün


Olgunlaşma günü ortalama 80-100 gündür. Hasat peryodu sezon boyudur.
Ekim zamanı İlkbahar, Sonbahar içindeki aylar tavsiye edilir.


Evinizin balkonunda,bahçesinde ,apartmanınızın bahçesinde rahat bir şekilde sebzeleri kendiniz yetiştirebilirsiniz.Tohum çimlendirme yöntemleri aşağıda belirtilmiştir.

Tohum Çimlendirme Yöntemleri


1- Tohumları çimlendirmeden önce bir müddet suda bekletiniz.Suda beklemeye aldığınız tohumları çıkarıp nemli bir bez veya pamuk içerisinde yerleştiriniz.Pamuk veya bezin nemli olmasına dikkat ediniz.Tohum çatlaması oluştuktan sonra çıkan çıkan filize zarar vermeden dikmek istediğiniz yere dikiniz.Periyodik olarak sulama yapabilrsiniz.

2- Tohumları çimlendirmeden önce bir müddet suda bekletiniz.Suda beklmeye aldığınız tohumları çıkarıp topraga bırakınız(saksıda yapıyorsanız saksıyı normal toprak seviyesinin yüzde 90 kadar elenmiş tercihen kırmızı toprakla doldurunuz ve toprağın üzerine bırakınız) .Daha sonra üzerine ince bir torf atınız ve nemlendiriniz.(Tohumları hareket ettirmeden bir miktar su veriniz).Nemlendirme işleminde sisleme yönteminide kullanabilirsiniz.Sislendirme için evde bulunan herhangi boş bir camsil temizleyicisini iyi bir şekilde temizleyerek veya hazır fısfıs kullanabilirsiniz.Daha sonra şeffaf bir strech film ile çekiniz böylece sera etkisi yaratarak çimlendirmeyi hızlandırın.Hergün nemini kontrol edin ve fısfısla nemlendirmeye devam edin.Bekleme süreniz tohuma çeşidine göre değişecektir.Bekleme boyunca nemlendirmeye devam ediniz.
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 20,08 20,08
2 10,53 21,06
3 7,22 21,67
4 5,52 22,07
5 4,49 22,47
6 3,85 23,07

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı