Kokulu Orange İngiliz Şebboy Çiçeği Fidesi (5 adet)

  • BGLUWXZ9
  • TÜKENDİ
10,56
10,45
%1
Şebboy Çiçeği
Ana vatanı Avrupa olan Şebboy’un özellikle parfüm sektöründe büyük önemi vardır.
Şebboy Genellikle bahçelerde yetiştirilen, tohumla yetiştirilmesi tercih edilen iki veya çok yıllık otsu bir bitkidir.Yaprakları azdır ve çiçekleri çok fazladır. Şebboy’u ilgi çekici yapan özelliklerinden biri de budur.Şebboy çiçeğinin sevdiği iklim güneş alan ancak yarı gölgeli, soğuğa ve kuraklığa dayanaklı bölgelerdir.Kolayca yetiştirilen bu süs bitkisi erken çiçeklenir.
50cm’e kadar boylanabilen şebboy şayet iyi bakılırsa 80 cm’e kadar uzayabilir.Şebboy’un yaprakları tüylü ve küçüktür ama çiçekleri salkımlar halinde ve yapraklarına göre oldukça büyüktür.Şebboy nemli toprağı sever.Drenajı iyi yapılmış, besince zengin toprak isteği vardır. Koyu renkli ve kaliteli topraktan hoşlanır.Yıl boyunca üretime uygun bir çiçektir.
Yüksek sıcaklığı sevmezler ancak soğuğa karşı da dayanıklı bitkiler değildir. Kış aylarında ortalama 10 derece sıcaklık isteği vardır. Sera yetiştiriciliğinde bu sıcaklık ayarlanabilirse iyi bir sonuç elde edilebilir.Şebboy ışığı çok sever. Bol bol ışık alabileceği ortamlarda coşacaktır. Eğer serada üretim yapılıyorsa bu durum dikkate alınmalıdır.Bitki çürümeye meyillidir. Özellikle serada yetiştirilen Şebboy’u iyi havalandırmak, fazla nemden korumak gerekir.Bahçe şebboyu ve sarı şebboy yaygın olarak bilinen şebboy çiçeği çeşitleri arasındadır.
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 10,45 10,45
2 5,48 10,96
3 3,76 11,28
4 2,87 11,48
5 2,34 11,69
6 2,00 12,01

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı