Sarı Kestere Çiçeği Tohumu(20 adet)

Hesaplı fiyatları ve yüksek çimlenme oranı ile Sarı Kestere Çiçeği Tohumu satışı Onlinebahcem.com´da.Üstelik kredi kartına taksit imkanı ile.

  • SUKUTEWS907
  • VAR
6,93
6,86
%1

Sarı Kestere Çiçeği Tohumunu  çimlendirmeden önce bir müddet  suda bekletiniz.Suda beklmeye aldığınız tohumları çıkarıp topraga bırakınız(saksıda yapıyorsanız saksıyı normal toprak seviyesinin yüzde 90 kadar elenmiş tercihen kırmızı toprakla doldurunuz ve toprağın üzerine bırakınız) .Daha sonra üzerine ince bir torf atınız ve nemlendiriniz.(Tohumları hareket ettirmeden bir miktar su veriniz).Nemlendirme işleminde sisleme yönteminide kullanabilirsiniz.Sislendirme için evde bulunan herhangi boş bir camsil temizleyicisini  iyi bir şekilde temizleyerek veya hazır fısfıs  kullanabilirsiniz.Daha sonra şeffaf bir strech film ile çekiniz böylece sera etkisi yaratarak çimlendirmeyi hızlandırın.Hergün nemini kontrol edin ve fısfısla nemlendirmeye devam edin.Bekleme süreniz tohuma çeşidine  göre değişecektir.Bekleme boyunca nemlendirmeye devam ediniz

 

 

Stachys lanata

KESTERE

Ballıbabagiller familyasındandır. Anayurdu Uzakdoğu olan Stachys cinsi bitkilerin birkaç türü ülkemizde de yetişmektedir. Bunlardan ilginç ve güzel görüşü nedeniyle bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilen S.lanata türünü kitabımıza alıyor ve kısaca Kestere adıyla anıyoruz. 3080 cm. kadar boylanabilen kestere çok yıllık dayanıklı, yumrulu otsu bitkidir. Bitkinin dikine, kimi zaman da yere yatarak uzayan tüylü sürgünleri; bu sürgünlerinin üzerinde almaşık dizili, oval biçimli, gri renkli kırışık yüzeyi tüylerle kaplı yaprakları vardır. İlkbahar mevsiminin ortalarında başlayıp sonbaharın başına kadar başaklar oluşturarak açan iki dudaklı çiçekleri mor, pembe ya da eflatun rengi olur. Çiçek bahçelerinde yaprakları zıt renkli bitkilerle birlikte gruplar oluşturarak yetiştirildiğinde güzel duran kestere bitkisi, genellikle çiçek tarhı ve bordürlere ekilmektedir.

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 6,86 6,86
2 3,60 7,20
3 2,47 7,40
4 1,89 7,54
5 1,54 7,68
6 1,31 7,88

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı