Tüplü Dikenli İncir Fidanı Tek Lob(Frenk İnciri)

Hızlı Gönderim Ücretsiz Kargo Seçeneği ile Tüplü Dikenli İncir (Hint İnciri) Fidanı Satışı

  • SFSRD57U
  • VAR
42,60
42,18
%1
Dikenli İncir(Hint İnciri-Frenk İnciri) Özellikleri
 
Doğada kendiliğinden yetişen, kaktüs türü bir bitkinin meyvesi olan "dikenli incirin", sindirim sistemi rahatsızlıklarında ilaç kadar etkili olduğu bilinmektedir.

Türkiye'nin hemen hemen yer yöresinde görülen ancak, Akdeniz ve Ege'de daha sık rastlanan yabani bir Bitki olan dikenli incir, hasat dönemi olması nedeniyle kent merkezlerinin yanı sıra sahil kesimlerinde de tablalarda satışa sunuluyor.

Kıraç alanlarda, kurak ve kireçli topraklarda yetişen, anavatanının ise Güney Afrika olduğu bildirilen dikenli incir, halk arasında "Hint inciri" ve "Frenk inciri" olarak da biliniyor. C vitamini yönünden zengin olduğunu, bu nedenle vücut direncini artırma, güç ve zindelik verme özelliğinin bulunmaktadır.

Dikenli incirin, sindirim sistemini rahatlatan, bağırsak alışkanlığını düzenleyen, kabızlık sorununu gideren son derece yararlı bir meyve olarak bilinir. Hiçbir Hormon ve katkı Maddesi olmadan, doğada kentiliğinden yetişmesi nedeniyle tamamen organik bir meyvedir.

Bu meyve kabızlık gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarında ilaç kadar etkili. Bu nedenle hastalarımıza bu meyveyi tüketmelerini öneriyoruz. vitamin değeri ve katkısız yetişme özelliklerinin yanı sıra fiyatının da ucuz olması ayrı bir avantaj sağlıyor. Yetişkin bir bireyin günlük alması gereken 60 miligram C vitamini dikenli incirle karşılanabilir.

İçindeki iri çekirdeklerinin de tüketilmesini önerdikleri dikenli inciri diyet yapanlara da tavsiye edilir. Bu meyve bağırsakları düzenli çalıştırmasının yanında tok tutma özelliğine de sahip olduğu için diyet yapanlar için son derece faydalı. Diyet yapanlar, açlık hissettiklerinde bu meyveden 3-4 adedini birden tüketebilirler.

Tüm bu faydalarının yanı sıra doğal kozmetik sektöründe de "kırışık giderici" krem yapımında kullanıldığını bilinmektedir. Genelde sahil bölgelerinde  yetişebilen bir incir çeşidi olup çok hızlı bir gelişimi olmaktadır. Onlinebahcem.com üzerinden dikenli incir fidanı ve diğer meyve fidanı çeşitlerini 7/24 sipariş verebilirsiniz.
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 42,18 42,18
2 22,13 44,25
3 15,17 45,51
4 11,59 46,36
5 9,44 47,20
6 8,08 48,46

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı