Tüplü Yarı Bodur Transvalia Şeftali Fidanı (Anaç gf677)

En uygun ödeme seçenekleri ve fiyatlarla aşılı sertifikalı yarı bodur transvalia şeftali fidanı satışı Onlinebahcem.com´da

 • ransv423
 • VAR
32,69
32,36
%1

Transvalia(Transvalya) Şeftali Çeşidi ve Özellikleri

Transvalia(Transvalya) Şeftalinin ortalama şartlarda 200-250 gr meyve ağırlığı olup Mersin sahil kesiminde olgunlaşma tarihi, yıllara göre değişmekle birlikte, 22-25 Mayıs arasındadır. Transvalia(Transvalya) Şeftali Akdeniz sahil şeridi için orta erkenci çeşitler arasındadır.Meyve eti sert raf ömrü uzun ve çekirdek etten kolayca ayrılmaktadır.Sahil bölgeleri için uygun olan bir çeşittir. Early Down, Florda Star ve Flor red çeşitlerinden bir hafta kadar sonra çiçek açmaktadır. Tastired, Francoise, RichMay ve Rubyrich ile aynı zamanda çiçek açmaktadır. Geç çiçek açması sebebiyle erken donlardan etkilenme riski daha düşüktür. 2010 yılı hava şartları nedeniyle normal zamanından 2 hafta daha geç çiçek açan çeşit, don riskini ortadan kaldırmıştır. Transvalia(Transvalya) Şeftali Akdeniz sahil kesimi için aranan bir çeşittir. Olgunlaşma dönemi itibariyle en önemli ve iyi çeşittir. İyi bakım yapılan bahçelerde ortalama meyve ağırlığı 300 gr seviyesine kadar çıkmaktadır. Ölçülen en gösterişli meyve 399 gr ağırlığa ulaşmıştır. Bu da çeşidin geliştirilebilecek potansiyelini gözler önüne sermektedir. Bu dönem için bölgede kıyası yapılabilecek herhangi bir çeşit bulunmamaktadır. 

Sitemiz üzerinden yarı bodur şeftali fidanı ve diğer meyve fidanı çeşitlerini 7/24 satın alabilir,dilerseniz iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak telefonla fidan siparişlerinizi verebilirsiniz. 

 

 • Fidan Durumu:Tüplü fidan olup torba veya saksı içerisindedir.12 ay dikimi yapılabilmektedir.
 • Fidan Gönderimi:Orjinal fidan kolisinden gönderim yapılmaktadır.
 • Saksıda Yetiştiriciliğe uygundur.
 • Hobi Amaçlı Fidan Dikim Rakımı:Hobi amaçlı her rakıma kolaylıkla dikimini yapabilirsiniz.
 • Fidan dikim mesafesi:Yarı bodur fidanlarda; fidanlar arası 3 metre sıra arası 5 metre olacak şekilde dikim yapabilirsiniz.Fidan dikiminde Sitemiz üzerinde fidan tutma yüzdesi artıran özel karışım fidan dikim gübresi ve fidan dikim destek çubuğu kullanmanızı tavsiye ederiz.
 • Gönderilecek Fidan Yaşı:Aksi belirtilmediği sürece 2-3 arasındadır.
 • Hasat Tarihi:Mayıs ayı 3 ve 4 üncü çeyreği içerisinde yapılmaktadır.Hasat tarihi rakımlar arası farklılıklar gösterebilir.
 • Fidan Sulaması:Bulunduğu konuma göre 10-15 günde bir sulama yapılmalıdır.
 • Genel Gübreleme Bilgisi:Kışın azot ağırlıklı gübreleme, çiçek döneminde fosfor ve potasyum ağırlıklı gübreleme yapabilirsiniz.
 • Yarı Bodur Şeftali Fidanı Dikim Avantajları:Yarı bodur şeftali fidanlarında dikim mesafesi daha dar olduğu için daha fazla çeşit dikme şansına sahip olursunuz.Ayrıca klasik anaçlı fidanlara göre daha az taç hacmi olacağı için budama, ilaçlama gibi maliyetleriniz daha az olacaktır.Yarı bodur meyve fidanları daha erken sürede meyveye oturmaktadır.Bu ise emeğinizin daha hızlı geri dönmesini sağlar.
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 32,36 32,36
2 16,98 33,95
3 11,64 34,92
4 8,89 35,56
5 7,24 36,21
6 6,20 37,18

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı