Çok İri Çiçekli Belle Of Barbara Dahlia Yıldız Çiçeği Yumrusu Soğanı (1 adet)

  • 2016-H4-2
  • TÜKENDİ
10,24
10,13
%1

Dahlia çiçeği ; Yıldız çiçeği veya Dalya Çiçeği olarak geçmektedir.Anavatanı Meksika olan dahlia çiçeği sonbahar ve yaz aylarında çiçek açmaktadır.Peyzaj çalışmalarında, saksıda, bordürlerde rahatlıkla kullanılmaktadır.

Dahlia Çiçeği Soğanlarını Nereye Dikebilirim?

Genellikle bahçenin herhangi bir yerine (güneşli, gölgeli, yarı gölgeli alanlar, bordürler, teraslar, çitlerin etrafı veya ağaç altlarına vb…) dikilebilirler. Boyları kısa olanları önlerinde görüntülerini kapatacak herhangi bir engel olmaksızın, uzun boylu soğanları ise duvar önlerine veya bordürlerin arka kısmına gelecek şekilde dikilmeleri önerilir.Saksı içerisnde ev içerisinde, balkonda terasta yetiştirebilirsiniz.

Dahlia Çiçeği Ne Zaman Dikilmelidir?

Dahliasoğanlarını Ocak ayları ile Mayıs ayları arasında dikebilirsiniz.

Dahlia Çiçeği Soğanları Nasıl Dikilmelidir?

Dahlia çiçeği veya yıldız çiçeği soğanlarınızın çukurlarını veya kanalını mümkünse 10-15 gün önceden açmanız ve dikime geçmeden önce sulamanız önerilir. Bahçenizde dahlia çiçeği soğanlarını ekerken ilk yapmanız gereken çiçek soğanı çukurunu çapından biraz daha geniş olacak şekilde çukuru açmanızdır.Almış olduğunuz dahlia çiçeği soğanları sivri uçları yukarı gelecek şekilde yerleştiriniz ve üzerine 10-15 cm toprakla kapatınız ve hemen sulamasını yapınız.Dahlia çiçeği soğanlarını çeşide göre yaz veya sonbahar mevsiminde olacaktır.

Ev İçerisinde ,Terasta Balkon Dahlia Çiçeği Yetiştirebilir mi?

Ev içerisinde , balkonda, terasta saksı içerisinde Dahlia Çiçeği soğanları yetiştirebilirsiniz.

Saksıya Dahlia Çiçeği Soğanını Nasıl Dikilmelidir?

Saksı içerisinde dahlia yıldız çiçeği soğanlarını dikmeden önce saksınız için toprak karışımını yapmanızda fayda var.10 litrelik toprak harcının asgari %20 sini torf kullanabilirsiniz.Geriye kalanını ise bahçenizdeki toprakla karıştırabilirsiniz.Almış olduğunuz saksının tabanına 3-4 cm yükseklik çakıl taşları yerleştiriniz ve toprakla doldurunuz.Saksı yüksekliğine göre Örneğin saksınız 30 cm , 4 cm çakıl taşı koyalım yaklaşık 15 cm toprak doldurunuz, toprağı sulayınız ve dahlia soğanlarını birbirine değmeyecek şeklide 7-10 cm aralıklarda sivri uçları yukarı gelecek şeklide yerleştiriniz ve üstünü 10 cm toprakla kapatınız hemen ardından sulama işlemini yapınız.Yıldız(Dahlia) çiçeği soğanlarının çeşide göre Yaz ve Sonbahar mevsiminde çiçepl açacaktır.

Yaşadığınız bölge çok soğuk olup sürekli don yaşanıyorsa veya kış şartları çok şiddetliyse ve eğer soğanlarınız erken dikildiyse, ölü yapraklarla yada saman ile 10cm kalınlığındaki bir koruyucu tabaka soğanlarınızı donmaktan koruyacaktır.

Saksıda Dahlia Çiçeği Soğanı Toprak Harcı Nasıl Olmalıdır?

Saksıda dahlia yetiştiriciliği için toprak karışımın %20 sinde torf kullanmanız önerilir.Başlangıç için harçta çiftlik gübresinin kullanımı önerilmez fakat ilerleyen dönemler kullanabilirsiniz.

Dahlia Çiçeği Soğanı Gübrelemesi Nasıl Olmalıdır?

Çiçek açma döneminde Yıldız(Dahlia) Çiçeği soğanlarında tam yanmış çiftlik gübrelerini verebilirsiniz.Ayrıca çiçek açma döneminde Npk(azot potasyum ve fosfor karışımlı gübreler) gübreleri uygularsanız çiçek açmalar daha hızlı ve sağlıklı olacaktır.

Dahlia Çiçeği Soğanları Nasıl Sulanmalıdır?

Soğan dikiminden hemen sonra mutlaka sulama yapmalısınız.Soğuk ve kuru havalarda mutlaka sulama yapınız.

Almış Olduğum Dahlia Çiçeği Soğanlarını Dikemezsem Nasıl Saklayabilirim?

Herhangi bir sebebten ötürü dahlia çiçeği soğanlarını dikemezseniz dahlia soğanlarını buzdolabınızın meyve rafına güneş almayacak bir şekilde sararak yerleştiriniz.Mayıssonuna kadar mutlaka dikim yapmalısınız.

Dahlia Soğanların Bir Sene İçerisinde Gelişimi Nasıl Olmaktadır?

Soğanlarınızı filizlenmeye başladıktan sonra 3-4 yaprak oluncaya kadar bekleyin ve 3-4 yaprak olunca ve yükseklikte belirli bir seviyeye geldiğinde tepesini budama makası yardımıyla kesiniz.Bitkinin gücünü yan kısma vermiş olur ve çiçek çaplarının daha geniş olmasını sağlarsınız.

Dahlia Soğanı Satışı Nasıl Yapılmaktadır?

Dahlia soğanı sezonluk bir ürün olduğu için yılın belli dönemlerinde satışı yapılmaktadır.Eylül ,Mart ayları arasında dahlia soğanı satışı yapılmaktadır.

Dahlia Soğanı Gönderimleri Nasıl Yapılmaktadır?

Satın almış olduğunuz dahlia soğanları anlaşmalı kargo şirketleri ile gönderilmektedir.

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 10,13 10,13
2 5,32 10,63
3 3,64 10,93
4 2,78 11,13
5 2,27 11,34
6 1,94 11,64

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı